VVD bezoekt tulpenbedrijf in Andijk: wij werken voor Westfriesland

geplaatst in: Nieuws | 0

Op vrijdag 20 januari heeft de VVD-fractie van Medemblik samen met Statenlid Bas de Wit (kandidaat voor de komende provinciale verkiezingen) een bezoek gebracht aan tulpenbedrijf Boon & Breg in Andijk. Tijdens het bezoek heeft ondernemer John Boon een rondleiding gegeven over zijn bedrijf. Ook vertelde hij over de uitdagingen die ondernemers uit de tulpensector op hun bordje hebben liggen, en wat hij daar zelf aan doet. Zo werkt het bedrijf met steeds minder gas en voert het innovaties door om de kwaliteit van de tulp nog verder te verbeteren. Hoe de ondernemer naar de politiek keek? “Overheidsbeleid dat te snel met grote veranderingen komt, is een risico voor ons bedrijf.”

Raadslid André Meester was blij met het werkbezoek, waar zo’n 20 mensen bij aanwezig waren.

Voor Statenlid Bas de Wit was het bekend terrein. Hij groeide op in polder Het Grootslag op het tulpenbedrijf van zijn ouders. “Als zoon van een ondernemer leerde ik om mijn verantwoordelijkheid te nemen, de schouders eronder te zetten. Die mentaliteit spat ook van deze ondernemer af. Het is mooi dat wij als VVD samen kunnen werken voor onze regio. Ik wil dat de provincie in de komende jaren meer de samenwerking zoekt met ondernemers. Dat werkt veel beter voor de verduurzaming van bedrijven dan dat wij in Haarlem op papier bedenken hoe de wereld eruit moet zien.”