VVD Medemblik wil kwijtschelding belasting voor horeca-ondernemers

geplaatst in: Nieuws | 0

De horeca is een van de zwaarst getroffen sectoren in de coronacrisis. De VVD wil dat de gemeente het voor deze ondernemers mogelijk maakt de OZB en rioolheffing kwijt te schelden (voor het jaar 2021). De gemeente heeft geld om coronasteun te verlenen. Maar de horeca kan in tegenstelling tot verenigingen, stichtingen en de culturele sector geen subsidie aanvragen. Raadslid Mark Raat: ‘Natuurlijk is niet alleen de horeca slachtoffer van de maatregelen, maar deze sector is extra hard benadeeld. Zij moesten bij de start van de crisis al 10 weken dicht. Ook waren zij al twee maanden gesloten toen in december de totale lockdown kwam voor andere sectoren. En ze staan als laatste in de rij als de maatregelen straks versoepeld worden.’

De VVD wil dat de gemeente ondernemers helpt waar mogelijk. Direct na uitbreken van de coronacrisis in maart 2020 hebben wij gepleit voor uitstel van betaling van belastingen, zonder boetes en rentes. Daar waren vele inwoners en ondernemers al mee geholpen. De VVD wil dat in 2021 ook weer gebeurt. Kwijtschelding voor ondernemers is juridisch echter lastig. Daarom wordt aan de wethouder gevraagd creatief te zijn. Kijken wat wél kan in plaats van wat niet. Mark Raat: ‘Het is belangrijk dat de politiek probeert te helpen waar mogelijk, ook als het normaal gesproken niet kan.’ Het VVD-voorstel komt ter sprake in de raadsvergadering van 18 februari. BAMM en HvM hebben alvast aangegeven het plan te steunen.

U vindt de motie hier als pdf.