Uitstel van betaling voor inwoners, ondernemers en verenigingen

geplaatst in: Nieuws | 0

Inwoners, ondernemers en verenigingen mogen hun gemeentelijke belastingen in ieder geval twee maanden later betalen. Zonder extra kosten of boetes. Dat lieten  burgemeester en wethouders dinsdagmiddag weten. De oproep van VVD, PWF, BAMM en CU is dus gehoord. Dit besluit helpt mensen die door de coronacrisis in financiële problemen zitten. VVD-fractievoorzitter Mark Raat: ‘Wij zijn erg tevreden: dit helpt mensen direct. Bijzondere tijden vragen om bijzondere maatregelen. Het Rijk had al steunpakketten en zo draagt ook de gemeente haar steentje bij.’

De betaaldatum van de aanslagen voor dit jaar (dagtekening 22 februari 2020) wordt voor iedereen met twee maanden opgeschoven. Ook de automatische incasso vindt later plaats. Daarnaast verstuurt de gemeente geen aanmaningen en dwangbevelen. Andere rekeningen van de gemeente worden de komende twee maanden niet ingevorderd. Tenzij het boetes zijn die verband houden met het niet naleven van corona-maatregelen. Mark Raat: ‘Dit helpt nu op korte termijn. Wat de VVD betreft zal de maatregel verlengd worden als dat nodig blijkt. Het is ook in het belang van de gemeente dat inwoners en ondernemers financieel overeind blijven!’

U vindt het volledige bericht van de gemeente, met alle informatie via deze link.