Geen meerderheid voor VVD-voorstel kwijtschelding OZB getroffen ondernemers

geplaatst in: Nieuws | 0

Het voorstel om de OZB kwijt te schelden voor ondernemers die hard getroffen zijn door de coronamaatregelen haalde nét geen meerderheid in de raadsvergadering van donderdag 18 maart. VVD diende dit plan samen met BAMM en HvM in om sectoren als de horeca, evenementenbranche en andere ondernemers die tussen wal en schip vallen te helpen. Raadslid Mark Raat: ‘Het zou goed zijn als de gemeente getroffen ondernemers helpt waar mogelijk. Medemblik is al coulant door kosteloos uitstel van betaling te geven voor de belastingen, maar kwijtschelding zou écht helpen. Zo’n besluit is natuurlijk ongebruikelijk, dat snap ik, maar corona is een bijzondere situatie en dan kun je niet altijd binnen de lijntjes kleuren.’

Steun kwam van D66, GL, CU en PWF. Maar door de tegenstemmen van CDA, Gemeentebelangen, PvdA en PW2010 is het voorstel gestrand. Zij hadden o.m. kritiek op de kosten en zeiden dat het Rijk diverse steunmaatregelen heeft. Raat: ‘Het lijkt wel alsof ze het voorstel niet goed lezen. De kosten vallen alles mee omdat het alleen bedoeld is voor de zwaarst getroffen ondernemers. Ik had daarom een maximum van € 50.000 voorgesteld, terwijl er voor coronahulp nog vier ton budget beschikbaar is in de begroting. En natuurlijk heeft het Rijk ook regelingen, maar dit is om ook vanuit de gemeente te helpen. Het water staat sommige ondernemers tot de lippen.’ Wethouder Kuipers gaf aan dat als mensen echt in de problemen komen dat ze altijd contact kunnen opnemen met de gemeente om te kijken naar de mogelijkheden. De VVD hoopt dat dit geen loze woorden zijn.