VVD steunt lachgasverbod in Medemblik

geplaatst in: Nieuws | 0

Vele mensen maken zich terecht zorgen over de opkomst van lachgas. Vooral bij jongeren is het een populaire drug. Naast gezondheidsschade zorgt het ook voor overlast. In de raadsvergadering van 19 september diende het CDA een motie in voor een gemeentelijk verbod op lachgas. Ook op de handel daarin. De VVD steunde deze motie volmondig. De burgemeester moet de raad nu een voorstel aanbieden om dit in de lokale regels van de gemeente (de APV) op te nemen.

VVD-raadslid Jan de Vries: “We moeten waar mogelijk dammen opwerpen tegen drugs. Lachgas is gewoon gevaarlijk. Wij gaan niet mee in verzachtende verhalen, zoals van D66. De handhaving is natuurlijk wel cruciaal. Wij roepen de burgemeester op hier met politie en handhavers aan de slag te gaan.” De motie haalde een ruime meerderheid. De burgemeester liet wel weten dat hij ook steun van het ministerie en de VNG nodig heeft.