Column Mark Raat: Stem 20 maart voor meer woningbouw

geplaatst in: Nieuws | 0

Het tekort aan woningen is in mijn ogen het grootste probleem waar wij in onze gemeente mee te maken hebben. Er zijn zoveel jongeren die jarenlang op een wachtlijst staan voor een huurwoning, of die geen betaalbare koopwoning vinden. Ook zijn er te weinig kleinere woningen voor ouderen. Binnenkort kunt u meehelpen dit te veranderen: door op 20 maart te gaan stemmen voor de Provinciale Staten. De provincie bepaalt namelijk hoeveel huizen er gebouwd mogen worden. En dat zijn er momenteel veel te weinig. Daarnaast worden plannen gedwarsboomd, bijvoorbeeld door bouwgrond spontaan aan te wijzen als weidevogelgebied (zoals in Abbekerk gebeurde).

Mijn stem gaat naar Bas de Wit (VVD). Hij pleit voor meer woningen (óók aan de randen van kernen), betere infrastructuur en wil ondernemers laten ondernemen. Dát zijn zaken waar de provincie over gaat, waar de verkiezingen over gaan. Laat u dus niet foppen door partijen die zeggen dat u het kabinet kunt wegstemmen. Deze regio moet zich laten horen om te vermijden dat het linkse Amsterdam (met veel inwoners en dus kiezers) nog meer macht krijgt.  Anders komen die nieuwe woningen straks in de Randstad en niet bij ons. Ook komen er nog meer subsidie-slurpende windmolens en ineffectieve klimaatregels. Dat moeten we niet willen. Ik kies rechts en realistisch: voor een kandidaat die deze regio kent, die opgroeide in een ondernemersfamilie en die weet wat nodig is om te voorkomen dat het hier een stiltegebied wordt. Geef West-Friesland een gezicht, kies Bas de Wit, VVD nr. 7.

Mark Raat, fractievoorzitter VVD Medemblik.