Onvoldoende steun in gemeenteraad voor VVD-voorstel flexwoningen Stadtman-grond, maar er blijft hoop.

geplaatst in: Nieuws | 0

Een teleurstellend resultaat bij de raadsvergadering van donderdag 17 februari. Het voorstel van de VVD voor een pilot voor flexwoningen op de Stadtman-gronden in Medemblik haalde geen meerderheid. Alleen HvM, BAMM, GroenLinks en Christenunie stemden voor. Eigenlijk is woningbouw niet mogelijk volgens het bestemmingsplan, maar bij tijdelijke woningen zijn de regels soepeler. Met het grote tekort aan woningen zou dit een ideale oplossing zijn om de druk op de woningmarkt te verlichten. De eigenaar van de grond wil het daarom graag gaan ontwikkelen en zien ook juridische mogelijkheden om dit voor elkaar te krijgen. De Omgevingsdienst houdt het nu tegen vanwege milieuregels, maar daar kan gemotiveerd van worden afgeweken.

VVD-fractieleden Mark Raat, Tom Beerepoot en Sjors Heestermans hebben het voorstel voor de flexwoningen eerder deze week aangekondigd. Omdat de gemeente zelf weinig capaciteit heeft om het project te begeleiden wordt van de initiatiefnemer verwacht dat die meebetaalt aan de projectleider die het gaat uitvoeren. Een win-win-situatie. Opvallend was dat de tegenstemmers GB, Morgen, CDA en D66 lieten weten het wel een goed plan te vinden, maar de motie van de VVD zou niet ‘de juiste werkwijze’ zijn. Raadslid Mark Raat: ‘Jammer dat politiek gekonkel blijkbaar de overhand heeft. Ik hoop dat de initiatiefnemer zich niet laat ontmoedigen en evengoed zijn plannen indient bij de gemeente. Het verdient een kans!’